Prírodné farby na vlasy:

Ako často sa môžu použiť?

Keďže ide o 100% prírodný produkt, môžete ho použiť tak často ako sa Vám žiada.
Treba si však uvedomiť, že pri opakovanom používaní na celých dĺžkach vlasov sa farba vrství a tým vytvára tmavšie odtiene. Ak si neželáte, aby Vám farba vlasov tmavla, odporúčame nanášať iba na odrasty.

Môže sa henna použiť v kombinácii s chemickými farbami na vlasy?
Áno aj nie. Čistá henna (medená) sa môže bez obáv kombinovať s chemickými farbami, a to aj nanášat na chemicky farbené vlasy ako aj nanášať chemické farby na hennou farbené vlasy.
Pozor, ak však hennová zmes obsahuje indigo (tzn. Všetky ostatné naše farby na vlasy okrem medenej), neodporúčame používať svetlé chemické farby, peroxid alebo iné zosvetlovače na prírodne farbené vlasy. Výsledkom by mohli byť zelené vlasy.

Okrem tohto upozornenia, odporúčame dodržiavať 2 týždňový rozostup medzi chemickým farbením a prírodným farbením. Na druhej strane máme osobné skúsenosti s použitím peroxidu a okamžitým použitím čistej henny bez neželaného efektu.


Ako dlho vydrží farba na vlasoch?

Henna je permanentná farba, ktorá sa nevymýva. Indigo je semi-permanentná farba a jemne sa vymýva. Záleží to od množstva faktorov, napr. ako často sa vlasy umývajú, vystavujú slnku ale tiež od štruktúry a stavu vlasov.
 
Mali by sa vlasy umyť pred nanesením farby? A mali by byť pred aplikáciou suché, vysušené uterákom alebo mokré?
Vlasy nemusia byť čerstvo umyté, ale nemali by byť mastné. Hennu je možné nanášať na suché alebo uterákom vysušené vlasy. Ak vaše vlasy nie sú mastné, môžete ju ihneď naniesť.

Zafarbí tento výrobok aj moju pokožku rúk či hlavy okolo vlasov?
Farba Vám môže zafarbiť pokožku približne na jeden deň, ale potom sa farba zmyje. Týmto škvrnám na pokožke môžete zabrániť tak, že okolo týchto oblastí nanesiete vazelínu a použijete gumové rukavice.

Farba s obsahom indiga mi chytila do zelena. Čo mám robiť?
V prípade, že sa nanáša henna s obsahom indiga na veľmi svetlé vlasy (blond alebo šediny), môže sa stať, že výsledná farba bude mať zelené odlesky. Farba by sa mala do 24 hodín upraviť a ustáliť na želanom odtieni, avšak aby sa tomuto neželanému efektu predišlo, odporúčame na svetlé vlasy aplikovať prírodné farby s obsahom indiga dvojfázovo. To znamená, najprv použiť čistú hennu (medenú) a následne želanú výslednú farbu (napr. Henna
&Indigo, Henna&3xIndigo alebo Indigo).

Farba mi vôbec nechytila alebo chytila veľmi slabo. Čo mám robiť?
V prípade, že sa nanáša prírodná farba na veľmi svetlé vlasy (blond alebo šediny), môže sa stať, že v niektorých prípadoch nechytí dostatočne. Pre ideálne zafarbenie na svetlých
vlasoch odporúčame čistú hennu (medenú) nechať pred aplikáciou odstáť aspoň jednu hodinku. Naopak prírodná farba s obsahom indiga sa musí nanášať hneď po zmiešaní s vodou. Naviac, keď sa aplikuje farba s obsahom indiga odporúčame v prípade svetlých vlasov farbiť dvojfázovo, najprv čistou hennou (medenou) následne želanou farbou. Takto farba lepšie kryje.

Je bezpečné po takomto použití plávať v bazéne?
Áno, ak po nanesení henny ju poriadne umyjete, potom je bezpečné plávať v bazéne s vlasmi upravenými hennou.